Vishay/Dale RER45F23R7RCSL
RER45F23R7RCSL picture photo
Mfg. Part Number
RER45F23R7RCSL
Brief Description
RES CHAS MNT 23.7 OHM 1% 10W
Datasheet Download
RER45F23R7RCSL.pdf
Availability of RER45F23R7RCSL
QUANTITY
RER45F23R7RCSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RER45F23R7RCSL
Internal Part NumberEIS-RER45F23R7RCSL
PackagingBulk
Resistance (Ohms)23.7
Tolerance±1%
Power (Watts)10W
CompositionWirewound
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Mounting FeatureFlanges
Size / Dimension0.750" L x 0.800" W (19.05mm x 20.32mm)
Height0.405" (10.29mm)
Lead StyleSolder Lugs
Package / CaseAxial, Box
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RER45F23R7RCSL
Related LinksRER45F2, RER45F23R7RCSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RER45F23R7RCSL Details Description
Related parts for RER45F23R7RCSL
FIXED IND 3.3UH 420MA 500 MOHM datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS CBL MNT W/PINS datasheet.pdf
IC ADC 12BIT 3MSPS 8MSOP datasheet.pdf
RES SMD 34.8 OHM 0.1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
RES 40.7 OHM 2W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 53POS SKT datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
OSC PROG 8NS 50PPM 3.2X5MM datasheet.pdf
OSC PROG 1.3NS 20PPM 3.2X5MM datasheet.pdf
FIXED IND 1UH 435MA 250 MOHM TH datasheet.pdf
470UF 100V 16X31.5 85C RAD datasheet.pdf