Vishay/Dale RER45F2800MC02
RER45F2800MC02 picture photo
Mfg. Part Number
RER45F2800MC02
Brief Description
RES CHAS MNT 280 OHM 1% 10W
Datasheet Download
RER45F2800MC02.pdf
Availability of RER45F2800MC02
QUANTITY
RER45F2800MC02 Order Process
Ship out your order
Specifications of RER45F2800MC02
Internal Part NumberEIS-RER45F2800MC02
PackagingBulk
Resistance (Ohms)280
Tolerance±1%
Power (Watts)10W
CompositionWirewound
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Mounting FeatureFlanges
Size / Dimension0.750" L x 0.800" W (19.05mm x 20.32mm)
Height0.405" (10.29mm)
Lead StyleSolder Lugs
Package / CaseAxial, Box
Failure RateM (1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RER45F2800MC02
Related LinksRER45F2, RER45F2800MC02 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RER45F2800MC02 Details Description
Related parts for RER45F2800MC02
CAP POLYMER 56UF 20% 10V SMD datasheet.pdf
AIR GUN IONIZED AC 100/120V datasheet.pdf
RES SMD 604 OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
TVS DIODE 36VWM 60VC SMD datasheet.pdf
ACCY LIGHT BAR BLACK BEZEL MOUNT datasheet.pdf
RES 215K OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
IC TXRX RS232 ESD SD 16TSSOP datasheet.pdf
SWITCH SIDE-ROTRY ROLL SPDT 120V datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
IC SWITCH QUAD SPST 16UCSP datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X12.7MM XCUT T766 datasheet.pdf
RES SMD 0.36 OHM 5% 1W 0612 datasheet.pdf