Vishay/Dale RER45F3480PCSL
RER45F3480PCSL picture photo
Mfg. Part Number
RER45F3480PCSL
Brief Description
RES CHAS MNT 348 OHM 1% 10W
Datasheet Download
RER45F3480PCSL.pdf
Availability of RER45F3480PCSL
QUANTITY
RER45F3480PCSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RER45F3480PCSL
Internal Part NumberEIS-RER45F3480PCSL
PackagingBulk
Resistance (Ohms)348
Tolerance±1%
Power (Watts)10W
CompositionWirewound
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Mounting FeatureFlanges
Size / Dimension0.750" L x 0.800" W (19.05mm x 20.32mm)
Height0.405" (10.29mm)
Lead StyleSolder Lugs
Package / CaseAxial, Box
Failure RateP (0.1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RER45F3480PCSL
Related LinksRER45F3, RER45F3480PCSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RER45F3480PCSL Details Description
Related parts for RER45F3480PCSL
LASER MODULE 650NM 1-5MW DOT datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 12 OHM 2012 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
MOSFET 4N-CH 10.6V 14SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 200W datasheet.pdf
RES 271 OHM 2W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 3.22K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 15A 240VAC 28VDC datasheet.pdf
IC REG BCK ADJ 1A DL SYNC 10WDFN datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 63V SMD datasheet.pdf