Vishay/Dale RER45F4420PC02
RER45F4420PC02 picture photo
Mfg. Part Number
RER45F4420PC02
Brief Description
RES CHAS MNT 442 OHM 1% 10W
Datasheet Download
RER45F4420PC02.pdf
Availability of RER45F4420PC02
QUANTITY
RER45F4420PC02 Order Process
Ship out your order
Specifications of RER45F4420PC02
Internal Part NumberEIS-RER45F4420PC02
PackagingBulk
Resistance (Ohms)442
Tolerance±1%
Power (Watts)10W
CompositionWirewound
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Mounting FeatureFlanges
Size / Dimension0.750" L x 0.800" W (19.05mm x 20.32mm)
Height0.405" (10.29mm)
Lead StyleSolder Lugs
Package / CaseAxial, Box
Failure RateP (0.1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RER45F4420PC02
Related LinksRER45F4, RER45F4420PC02 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RER45F4420PC02 Details Description
Related parts for RER45F4420PC02
FUSE DRWR 6.3X32 SP4303.2701 2PL datasheet.pdf
RES 24K OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 18POS .050 SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC CNTRLR WATCHDOG 8-DIP datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 200V 1A DO204AL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 13 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 5KV TRIAC 6SMD datasheet.pdf
DIODE RECTIFIER 400V PMDU datasheet.pdf