Vishay/Dale RER45F4750PCSL
RER45F4750PCSL picture photo
Mfg. Part Number
RER45F4750PCSL
Brief Description
RES CHAS MNT 475 OHM 1% 10W
Datasheet Download
RER45F4750PCSL.pdf
Availability of RER45F4750PCSL
QUANTITY
RER45F4750PCSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RER45F4750PCSL
Internal Part NumberEIS-RER45F4750PCSL
PackagingBulk
Resistance (Ohms)475
Tolerance±1%
Power (Watts)10W
CompositionWirewound
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Mounting FeatureFlanges
Size / Dimension0.750" L x 0.800" W (19.05mm x 20.32mm)
Height0.405" (10.29mm)
Lead StyleSolder Lugs
Package / CaseAxial, Box
Failure RateP (0.1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RER45F4750PCSL
Related LinksRER45F4, RER45F4750PCSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RER45F4750PCSL Details Description
Related parts for RER45F4750PCSL
CAP TRIMMER 12-60PF 100V TH datasheet.pdf
CAP ALUM 680UF 20% 10V SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC GATE NOR 4CH 2-INP 14-SSOP datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Through Hole Wire Wrap datasheet.pdf
3 FAN TRAY DC 24V 330CFM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 50W datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS INLINE SKT datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X25MM R-TAB T766 datasheet.pdf
CAP CER 12PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf