Vishay/Dale RER50F8450RC02
RER50F8450RC02 picture photo
Mfg. Part Number
RER50F8450RC02
Brief Description
RES CHAS MNT 845 OHM 1% 20W
Datasheet Download
RER50F8450RC02.pdf
Availability of RER50F8450RC02
QUANTITY
RER50F8450RC02 Order Process
Ship out your order
Specifications of RER50F8450RC02
Internal Part NumberEIS-RER50F8450RC02
PackagingBulk
Resistance (Ohms)845
Tolerance±1%
Power (Watts)20W
CompositionWirewound
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Mounting FeatureFlanges
Size / Dimension1.062" L x 1.080" W (26.97mm x 27.43mm)
Height0.561" (14.25mm)
Lead StyleSolder Lugs
Package / CaseAxial, Box
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RER50F8450RC02
Related LinksRER50F8, RER50F8450RC02 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RER50F8450RC02 Details Description
Related parts for RER50F8450RC02
IC FILTER SW CAP DUAL 16-QSOP datasheet.pdf
SCREWDRIVER SLOT 0.4X2MM 10.24" datasheet.pdf
DIODE ARRAY SCHOTTKY 50V TO263AB datasheet.pdf
QC 4P FR 12" 14/1 PVC LDS datasheet.pdf
GK NICU NRS PU V0 REC datasheet.pdf
CONN PLUG 14POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
CAP ALUM 4.7UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
D SUB SHORT MOUNTING SCREW FOR P datasheet.pdf
ULTRA-FLEX FEP 31 AWG 100 FT WH datasheet.pdf
RJ45 RA SHIELDED NO LED datasheet.pdf
55A PRIMARY/DUAL 8/ L datasheet.pdf