Vishay/Dale RER55F22R1RCSL
RER55F22R1RCSL picture photo
Mfg. Part Number
RER55F22R1RCSL
Brief Description
RES CHAS MNT 22.1 OHM 1% 30W
Datasheet Download
RER55F22R1RCSL.pdf
Availability of RER55F22R1RCSL
QUANTITY
RER55F22R1RCSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RER55F22R1RCSL
Internal Part NumberEIS-RER55F22R1RCSL
PackagingBulk
Resistance (Ohms)22.1
Tolerance±1%
Power (Watts)30W
CompositionWirewound
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Mounting FeatureFlanges
Size / Dimension1.968" L x 1.140" W (49.99mm x 28.96mm)
Height0.625" (15.87mm)
Lead StyleSolder Lugs
Package / CaseAxial, Box
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RER55F22R1RCSL
Related LinksRER55F2, RER55F22R1RCSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RER55F22R1RCSL Details Description
Related parts for RER55F22R1RCSL
CONN CARD EXTEND 50POS .050" datasheet.pdf
IC FILTER SW CAP DUAL 16-QSOP datasheet.pdf
TXRX ESD 3.3V RS-485/422 8-SOIC datasheet.pdf
IC CCR/LED DVR 35MA SOT223 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 40W datasheet.pdf
CAP CER 16PF 100V 5% BP 1206 datasheet.pdf
RES SMD 59K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
TRANS 2NPN 120V 0.1A SM6 datasheet.pdf