Vishay/Dale RER55F4220PC02
RER55F4220PC02 picture photo
Mfg. Part Number
RER55F4220PC02
Brief Description
RES CHAS MNT 422 OHM 1% 30W
Datasheet Download
RER55F4220PC02.pdf
Availability of RER55F4220PC02
QUANTITY
RER55F4220PC02 Order Process
Ship out your order
Specifications of RER55F4220PC02
Internal Part NumberEIS-RER55F4220PC02
PackagingBulk
Resistance (Ohms)422
Tolerance±1%
Power (Watts)30W
CompositionWirewound
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Mounting FeatureFlanges
Size / Dimension1.968" L x 1.140" W (49.99mm x 28.96mm)
Height0.625" (15.87mm)
Lead StyleSolder Lugs
Package / CaseAxial, Box
Failure RateP (0.1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RER55F4220PC02
Related LinksRER55F4, RER55F4220PC02 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RER55F4220PC02 Details Description
Related parts for RER55F4220PC02
CARDEDGE LO PRO 36POS .156 GRN datasheet.pdf
PWRBLADE V/T LF REC datasheet.pdf
IC MPU I.MX31 532MHZ 473MAPBGA datasheet.pdf
IC PWM BOOST FLYBACK CM 14SOIC datasheet.pdf
EXL DEBURRING WHEEL 12" 8S MED datasheet.pdf
GEN PURPOSE WHEEL 8X1X3" 6A FIN datasheet.pdf
IC GATE AND 4CH 2-INP 14-SO datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X20MM R-TAB datasheet.pdf
6P6C SMT NO SHIELD 1 PORT datasheet.pdf
762 TB SP CL INTERLACE/T datasheet.pdf
SENSOR/ACTUATOR CABLE 3POS datasheet.pdf