Vishay/Dale RER60F1300RC02
RER60F1300RC02 picture photo
Mfg. Part Number
RER60F1300RC02
Brief Description
RES CHAS MNT 130 OHM 1% 5W
Datasheet Download
RER60F1300RC02.pdf
Availability of RER60F1300RC02
QUANTITY
RER60F1300RC02 Order Process
Ship out your order
Specifications of RER60F1300RC02
Internal Part NumberEIS-RER60F1300RC02
PackagingBulk
Resistance (Ohms)130
Tolerance±1%
Power (Watts)5W
CompositionWirewound
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Mounting FeatureFlanges
Size / Dimension0.600" L x 0.646" W (15.24mm x 16.41mm)
Height0.335" (8.51mm)
Lead StyleSolder Lugs
Package / CaseAxial, Box
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RER60F1300RC02
Related LinksRER60F1, RER60F1300RC02 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RER60F1300RC02 Details Description
Related parts for RER60F1300RC02
TERM BLOCK DISTANCE PIECE METAL datasheet.pdf
RES SMD 18.7 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP CER 9.1PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 1A 24V datasheet.pdf
IC EEPROM 256KBIT 10MHZ 8TSSOP datasheet.pdf
GDT 230V 10KA datasheet.pdf
CAP THIN FILM 2.8PF 25V 0402 datasheet.pdf
IC VOLT DETECTOR LP SC70-3 datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 5V 24V -5V 40W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 200W datasheet.pdf
THERMISTOR PTC 270 OHM 5% 0603 datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 2.0X1.6MM 2.5V datasheet.pdf