Vishay/Dale RER60F14R0RC02
RER60F14R0RC02 picture photo
Mfg. Part Number
RER60F14R0RC02
Brief Description
RES CHAS MNT 14 OHM 1% 5W
Datasheet Download
RER60F14R0RC02.pdf
Availability of RER60F14R0RC02
QUANTITY
RER60F14R0RC02 Order Process
Ship out your order
Specifications of RER60F14R0RC02
Internal Part NumberEIS-RER60F14R0RC02
PackagingBulk
Resistance (Ohms)14
Tolerance±1%
Power (Watts)5W
CompositionWirewound
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Mounting FeatureFlanges
Size / Dimension0.600" L x 0.646" W (15.24mm x 16.41mm)
Height0.335" (8.51mm)
Lead StyleSolder Lugs
Package / CaseAxial, Box
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RER60F14R0RC02
Related LinksRER60F1, RER60F14R0RC02 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RER60F14R0RC02 Details Description
Related parts for RER60F14R0RC02
MOSFET N-CH 30V 44A DPAK datasheet.pdf
IC REG LDO 2.8V 80MA SOT143 datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
6.2MM PLC BASIC TERM BLOCK 120V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 50W datasheet.pdf
ETHERNET CONN KIT W/TOOL datasheet.pdf
IC ANLG SWITCH ARRAY 8X12 40DIP datasheet.pdf
Connector Header 16 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
QSFP-EDR PASSIVE datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 1K OHM 1206 datasheet.pdf