Vishay/Dale RER60F14R7RCSL
RER60F14R7RCSL picture photo
Mfg. Part Number
RER60F14R7RCSL
Brief Description
RES CHAS MNT 14.7 OHM 1% 5W
Datasheet Download
RER60F14R7RCSL.pdf
Availability of RER60F14R7RCSL
QUANTITY
RER60F14R7RCSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RER60F14R7RCSL
Internal Part NumberEIS-RER60F14R7RCSL
PackagingBulk
Resistance (Ohms)14.7
Tolerance±1%
Power (Watts)5W
CompositionWirewound
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Mounting FeatureFlanges
Size / Dimension0.600" L x 0.646" W (15.24mm x 16.41mm)
Height0.335" (8.51mm)
Lead StyleSolder Lugs
Package / CaseAxial, Box
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RER60F14R7RCSL
Related LinksRER60F1, RER60F14R7RCSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RER60F14R7RCSL Details Description
Related parts for RER60F14R7RCSL
MEMORY CARD FLASH 10GB datasheet.pdf
TRANS NPN DARL 30V 0.5A SOT54 datasheet.pdf
TRANS NPN/PNP PREBIAS SOT363 datasheet.pdf
RES SMD 7.32 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 0.62 OHM 1% 25W PFC10 datasheet.pdf
IC ADC 8BIT 4CH 1MSPS 10-MSOP datasheet.pdf
0.5W DC/DC-CONVERTER ECONOLINE datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPST 16A 125V datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM L-TAB datasheet.pdf
500 TB SOCKET CLOSE VER datasheet.pdf
DIODE SBR 45V 10A POWERDI5 datasheet.pdf
OSC MEMS 16.000MHZ LVCMOS SMD datasheet.pdf