Vishay/Dale RER60F2200RCSL
RER60F2200RCSL picture photo
Mfg. Part Number
RER60F2200RCSL
Brief Description
RES CHAS MNT 220 OHM 1% 5W
Datasheet Download
RER60F2200RCSL.pdf
Availability of RER60F2200RCSL
QUANTITY
RER60F2200RCSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RER60F2200RCSL
Internal Part NumberEIS-RER60F2200RCSL
PackagingBulk
Resistance (Ohms)220
Tolerance±1%
Power (Watts)5W
CompositionWirewound
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Mounting FeatureFlanges
Size / Dimension0.600" L x 0.646" W (15.24mm x 16.41mm)
Height0.335" (8.51mm)
Lead StyleSolder Lugs
Package / CaseAxial, Box
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RER60F2200RCSL
Related LinksRER60F2, RER60F2200RCSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RER60F2200RCSL Details Description
Related parts for RER60F2200RCSL
CONTACT SOCKET 20-24AWG CRIMP datasheet.pdf
FUSE HLDR CART 250V 20A PNL MNT datasheet.pdf
TRIAC 700V 10A TO220FPAB datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Panel Mount Crimp datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
RELAY TIMER datasheet.pdf
PRESSURE TRANSDUCER datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X12MM XCUT T412 datasheet.pdf
DIODE ZENER 2.8V 500MW SOD80 datasheet.pdf