Vishay/Dale RER60F2260RCSL
RER60F2260RCSL picture photo
Mfg. Part Number
RER60F2260RCSL
Brief Description
RES CHAS MNT 226 OHM 1% 5W
Datasheet Download
RER60F2260RCSL.pdf
Availability of RER60F2260RCSL
QUANTITY
RER60F2260RCSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RER60F2260RCSL
Internal Part NumberEIS-RER60F2260RCSL
PackagingBulk
Resistance (Ohms)226
Tolerance±1%
Power (Watts)5W
CompositionWirewound
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Mounting FeatureFlanges
Size / Dimension0.600" L x 0.646" W (15.24mm x 16.41mm)
Height0.335" (8.51mm)
Lead StyleSolder Lugs
Package / CaseAxial, Box
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RER60F2260RCSL
Related LinksRER60F2, RER60F2260RCSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RER60F2260RCSL Details Description
Related parts for RER60F2260RCSL
CONN TERM CRIMP NH 22-28AWG datasheet.pdf
WRIST STRAP SPEIDEL SML 6'CORD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 6POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC RF TRANSCEIVER SGLCHIP 48LQFP datasheet.pdf
KIT EXPANSION RN1600 datasheet.pdf
CAP CER 24PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf
RES 392K OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROTARY datasheet.pdf
T2007 (FLAT ACTUATOR), 2N/C, M16 datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X35MM L-TAB datasheet.pdf
RES 15K OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf