Vishay/Dale RER60F3091MCSL
RER60F3091MCSL picture photo
Mfg. Part Number
RER60F3091MCSL
Brief Description
RES CHAS MNT 3.09K OHM 1% 5W
Datasheet Download
RER60F3091MCSL.pdf
Availability of RER60F3091MCSL
QUANTITY
RER60F3091MCSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RER60F3091MCSL
Internal Part NumberEIS-RER60F3091MCSL
PackagingBulk
Resistance (Ohms)3.09k
Tolerance±1%
Power (Watts)5W
CompositionWirewound
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Mounting FeatureFlanges
Size / Dimension0.600" L x 0.646" W (15.24mm x 16.41mm)
Height0.335" (8.51mm)
Lead StyleSolder Lugs
Package / CaseAxial, Box
Failure RateM (1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RER60F3091MCSL
Related LinksRER60F3, RER60F3091MCSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RER60F3091MCSL Details Description
Related parts for RER60F3091MCSL
LCD MODULE 16X2 CHARACTER datasheet.pdf
IC FLASH 64GBIT 48TSOP datasheet.pdf
CABLE COAX PLEN RG11 14AWG 1000' datasheet.pdf
TVS DIODE 48VWM 85.5VC SMC datasheet.pdf
IC FPGA 57 I/O 68PLCC datasheet.pdf
CONN RECEPT 100POS 1MM VERT SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 150W datasheet.pdf
FIXED IND 2.2UH 345MA 1.25 OHM datasheet.pdf
TERM BLOCK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .100" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .100" datasheet.pdf