Vishay/Dale RER60F3920MCSL
RER60F3920MCSL picture photo
Mfg. Part Number
RER60F3920MCSL
Brief Description
RES CHAS MNT 392 OHM 1% 5W
Datasheet Download
RER60F3920MCSL.pdf
Availability of RER60F3920MCSL
QUANTITY
RER60F3920MCSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RER60F3920MCSL
Internal Part NumberEIS-RER60F3920MCSL
PackagingBulk
Resistance (Ohms)392
Tolerance±1%
Power (Watts)5W
CompositionWirewound
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Mounting FeatureFlanges
Size / Dimension0.600" L x 0.646" W (15.24mm x 16.41mm)
Height0.335" (8.51mm)
Lead StyleSolder Lugs
Package / CaseAxial, Box
Failure RateM (1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RER60F3920MCSL
Related LinksRER60F3, RER60F3920MCSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RER60F3920MCSL Details Description
Related parts for RER60F3920MCSL
RES SMD 100K OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
INDICATOR 12V 6MM RECESSED GRN datasheet.pdf
TVS DIODE 15VWM 26.9VC SMC datasheet.pdf
RES SMD 1.18KOHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 100V 40A TO263 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 20W datasheet.pdf
CONN PLUG 41POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
CAP ALUM 180UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf