Vishay/Dale RER60F3R09RCSL
RER60F3R09RCSL picture photo
Mfg. Part Number
RER60F3R09RCSL
Brief Description
RES CHAS MNT 3.09 OHM 1% 5W
Datasheet Download
RER60F3R09RCSL.pdf
Availability of RER60F3R09RCSL
QUANTITY
RER60F3R09RCSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RER60F3R09RCSL
Internal Part NumberEIS-RER60F3R09RCSL
PackagingBulk
Resistance (Ohms)3.09
Tolerance±1%
Power (Watts)5W
CompositionWirewound
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Mounting FeatureFlanges
Size / Dimension0.600" L x 0.646" W (15.24mm x 16.41mm)
Height0.335" (8.51mm)
Lead StyleSolder Lugs
Package / CaseAxial, Box
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RER60F3R09RCSL
Related LinksRER60F3, RER60F3R09RCSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RER60F3R09RCSL Details Description
Related parts for RER60F3R09RCSL
MKR WIRE CLIP ON B/W 60 PC datasheet.pdf
CAP CER 10PF 1KV NP0 0805 datasheet.pdf
BOARD EVALUATION LM4562MA datasheet.pdf
CONV DC/DC 99W 3.3V 30A POS SMD datasheet.pdf
IC REG LDO 2.7V/2V 0.15A 5SOT datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 1.5KV DARL 8DIP BJ datasheet.pdf
SCR INV STUD 80A 200V TO-94 datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
OPTICAL ENCODER datasheet.pdf
CONN PLUG 80POS 0.4MM SMD GOLD datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X12MM XCUT T412 datasheet.pdf
FIXED IND 62NH 180MA 1.9 OHM SMD datasheet.pdf