Vishay/Dale RER60F4R64RCSL
RER60F4R64RCSL picture photo
Mfg. Part Number
RER60F4R64RCSL
Brief Description
RES CHAS MNT 4.64 OHM 1% 5W
Datasheet Download
RER60F4R64RCSL.pdf
Availability of RER60F4R64RCSL
QUANTITY
RER60F4R64RCSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RER60F4R64RCSL
Internal Part NumberEIS-RER60F4R64RCSL
PackagingBulk
Resistance (Ohms)4.64
Tolerance±1%
Power (Watts)5W
CompositionWirewound
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Mounting FeatureFlanges
Size / Dimension0.600" L x 0.646" W (15.24mm x 16.41mm)
Height0.335" (8.51mm)
Lead StyleSolder Lugs
Package / CaseAxial, Box
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RER60F4R64RCSL
Related LinksRER60F4, RER60F4R64RCSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RER60F4R64RCSL Details Description
Related parts for RER60F4R64RCSL
IC REG LDO 8V 0.1A 8SO datasheet.pdf
LED SUPPLY CC AC/DC 8-36V 350MA datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .125 EXTEND datasheet.pdf
IC DECODER/DEMUX HS 3-8 16-DIP datasheet.pdf
OPTOISO 1.5KV GATE DRVR 8DIPGW datasheet.pdf
LED CBI 3MM BI-LVL YW/GRN YW/GRN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 50W datasheet.pdf
HEATSHRINK 3/32"-6" CLEAR datasheet.pdf
POT 10K OHM 1/4W CARBON LINEAR datasheet.pdf
CIR BRKR datasheet.pdf
LMTD AVLBLTY PLS TRY S1DXM SERIE datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 10A SYNC datasheet.pdf