Vishay/Dale RER60FR332RCSL
RER60FR332RCSL picture photo
Mfg. Part Number
RER60FR332RCSL
Brief Description
RES CHAS MNT 0.332 OHM 1% 5W
Datasheet Download
RER60FR332RCSL.pdf
Availability of RER60FR332RCSL
QUANTITY
RER60FR332RCSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RER60FR332RCSL
Internal Part NumberEIS-RER60FR332RCSL
PackagingBulk
Resistance (Ohms)0.332
Tolerance±1%
Power (Watts)5W
CompositionWirewound
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Mounting FeatureFlanges
Size / Dimension0.600" L x 0.646" W (15.24mm x 16.41mm)
Height0.335" (8.51mm)
Lead StyleSolder Lugs
Package / CaseAxial, Box
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RER60FR332RCSL
Related LinksRER60FR, RER60FR332RCSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RER60FR332RCSL Details Description
Related parts for RER60FR332RCSL
CONN EDGECARD 22POS .156 EYELET datasheet.pdf
RES 24.9K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
LED BLUE 0603 SMD datasheet.pdf
MOSFET N-CH DUAL 8V 20MA SOT363 datasheet.pdf
RES SMD 1.37K OHM 1% 3/4W 1210 datasheet.pdf
RES 40.7 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 50X40X12.7MM XCUT T766 datasheet.pdf
DFN-8 STENCIL datasheet.pdf
CAP ALUM 270UF 20% 450V SNAP datasheet.pdf