Vishay/Dale RER65F1270RCSL
RER65F1270RCSL picture photo
Mfg. Part Number
RER65F1270RCSL
Brief Description
RES CHAS MNT 127 OHM 1% 10W
Datasheet Download
RER65F1270RCSL.pdf
Availability of RER65F1270RCSL
QUANTITY
RER65F1270RCSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RER65F1270RCSL
Internal Part NumberEIS-RER65F1270RCSL
PackagingBulk
Resistance (Ohms)127
Tolerance±1%
Power (Watts)10W
CompositionWirewound
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Mounting FeatureFlanges
Size / Dimension0.750" L x 0.800" W (19.05mm x 20.32mm)
Height0.405" (10.29mm)
Lead StyleSolder Lugs
Package / CaseAxial, Box
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RER65F1270RCSL
Related LinksRER65F1, RER65F1270RCSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RER65F1270RCSL Details Description
Related parts for RER65F1270RCSL
FIXED IND 22UH 1.3A 230 MOHM SMD datasheet.pdf
OUTLET 20A RECT ELC IVORY datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
FERRITE CHIP 470 OHM 1500MA 0603 datasheet.pdf
CONN RCPT 16POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
FIXED IND 47UH 300MA 1.885 OHM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 200W datasheet.pdf
DIN-POWER F032FW-22,0C1-2 datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 420V SNAP datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 20AWG VIOLET 1000' datasheet.pdf
FIXED IND 3.3NH 800MA 80 MOHM datasheet.pdf