Vishay/Dale RER65F13R3RCSL
RER65F13R3RCSL picture photo
Mfg. Part Number
RER65F13R3RCSL
Brief Description
RES CHAS MNT 13.3 OHM 1% 10W
Datasheet Download
RER65F13R3RCSL.pdf
Availability of RER65F13R3RCSL
QUANTITY
RER65F13R3RCSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RER65F13R3RCSL
Internal Part NumberEIS-RER65F13R3RCSL
PackagingBulk
Resistance (Ohms)13.3
Tolerance±1%
Power (Watts)10W
CompositionWirewound
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Mounting FeatureFlanges
Size / Dimension0.750" L x 0.800" W (19.05mm x 20.32mm)
Height0.405" (10.29mm)
Lead StyleSolder Lugs
Package / CaseAxial, Box
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RER65F13R3RCSL
Related LinksRER65F1, RER65F13R3RCSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RER65F13R3RCSL Details Description
Related parts for RER65F13R3RCSL
CAP CER 330PF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 10POS VERT TIN datasheet.pdf
SW 0.1A LEVER SPST-NO .187 QC datasheet.pdf
RES 68.1K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
BATTERY datasheet.pdf
CORD 125V 16AWG 3ELEM BK 25PC datasheet.pdf
CONN HDR 10POS 2MM VERT SMD GOLD datasheet.pdf
SGE-225-2-1540 05000C SFTY EDGE datasheet.pdf
Connector Socket 64 Position 0.050" (1.27mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .100" datasheet.pdf
FLEXWIRE CABLE-10/ SM datasheet.pdf
PT FO 2.0MM OFNR XG LC SC YEL datasheet.pdf