Vishay/Dale RER65F1470MC02
RER65F1470MC02 picture photo
Mfg. Part Number
RER65F1470MC02
Brief Description
RES CHAS MNT 147 OHM 1% 10W
Datasheet Download
RER65F1470MC02.pdf
Availability of RER65F1470MC02
QUANTITY
RER65F1470MC02 Order Process
Ship out your order
Specifications of RER65F1470MC02
Internal Part NumberEIS-RER65F1470MC02
PackagingBulk
Resistance (Ohms)147
Tolerance±1%
Power (Watts)10W
CompositionWirewound
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Mounting FeatureFlanges
Size / Dimension0.750" L x 0.800" W (19.05mm x 20.32mm)
Height0.405" (10.29mm)
Lead StyleSolder Lugs
Package / CaseAxial, Box
Failure RateM (1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RER65F1470MC02
Related LinksRER65F1, RER65F1470MC02 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RER65F1470MC02 Details Description
Related parts for RER65F1470MC02
DESOLDER BRAID .050" YELLOW datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .050 DIP SLD datasheet.pdf
LED BLUE CLEAR 0603 SMD datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 24V 25W datasheet.pdf
OSCILLATOR SO 312.5MHZ LVDS SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 27UF 20% 400V RADIAL datasheet.pdf
RES 4.53K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES CHAS MNT 50 OHM 5% 60W datasheet.pdf
IC FPGA 600 I/O 1927BGA datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf