Vishay/Dale RER65F15R0PCSL
RER65F15R0PCSL picture photo
Mfg. Part Number
RER65F15R0PCSL
Brief Description
RES CHAS MNT 15 OHM 1% 10W
Datasheet Download
RER65F15R0PCSL.pdf
Availability of RER65F15R0PCSL
QUANTITY
RER65F15R0PCSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RER65F15R0PCSL
Internal Part NumberEIS-RER65F15R0PCSL
PackagingBulk
Resistance (Ohms)15
Tolerance±1%
Power (Watts)10W
CompositionWirewound
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Mounting FeatureFlanges
Size / Dimension0.750" L x 0.800" W (19.05mm x 20.32mm)
Height0.405" (10.29mm)
Lead StyleSolder Lugs
Package / CaseAxial, Box
Failure RateP (0.1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RER65F15R0PCSL
Related LinksRER65F1, RER65F15R0PCSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RER65F15R0PCSL Details Description
Related parts for RER65F15R0PCSL
CABLE 2RCA MALE-FEMALE 1.5M datasheet.pdf
RES SMD 75 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD EXTEND 20POS .156 datasheet.pdf
FIXED IND 1.8UH 13A 5 MOHM SMD datasheet.pdf
RES 17.8K OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
CONN DEVICENET CAGE CLAMP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 75W datasheet.pdf
Connector Socket 48 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
RES 3.48 OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
FAN AXIAL 92X25MM TACH 24VDC datasheet.pdf
ACB C 4#16S PIN PLUG RTANG datasheet.pdf
114 dB, 192 kHz 6-Ch Codec with PLL IC datasheet.pdf