Vishay/Dale RER65F2R15PCSL
RER65F2R15PCSL picture photo
Mfg. Part Number
RER65F2R15PCSL
Brief Description
RES CHAS MNT 2.15 OHM 1% 10W
Datasheet Download
RER65F2R15PCSL.pdf
Availability of RER65F2R15PCSL
QUANTITY
RER65F2R15PCSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RER65F2R15PCSL
Internal Part NumberEIS-RER65F2R15PCSL
PackagingBulk
Resistance (Ohms)2.15
Tolerance±1%
Power (Watts)10W
CompositionWirewound
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Mounting FeatureFlanges
Size / Dimension0.750" L x 0.800" W (19.05mm x 20.32mm)
Height0.405" (10.29mm)
Lead StyleSolder Lugs
Package / CaseAxial, Box
Failure RateP (0.1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RER65F2R15PCSL
Related LinksRER65F2, RER65F2R15PCSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RER65F2R15PCSL Details Description
Related parts for RER65F2R15PCSL
CONN HEADR BRKWAY .100 07POS STR datasheet.pdf
IC ADC 16BIT 2MSPS 48-VQFN datasheet.pdf
CAP MICA 0.082UF 2% 100V RADIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 35V SMD datasheet.pdf
STRIP CON datasheet.pdf
CAP CER 1.3PF 25V R2H 0201 datasheet.pdf
Crystal 20.0000MHz 20ppm 32pF 40 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
INSERT MALE 24POS+1GND SCREW datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X30MM L-TAB T766 datasheet.pdf
GRIPPER DUAL PIVOTING KIT 2 datasheet.pdf
BUSS HIGH VOLTAGE FUSE datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 13POS SKT datasheet.pdf