Vishay/Dale RER65F32R4RCSL
RER65F32R4RCSL picture photo
Mfg. Part Number
RER65F32R4RCSL
Brief Description
RES CHAS MNT 32.4 OHM 1% 10W
Datasheet Download
RER65F32R4RCSL.pdf
Availability of RER65F32R4RCSL
QUANTITY
RER65F32R4RCSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RER65F32R4RCSL
Internal Part NumberEIS-RER65F32R4RCSL
PackagingBulk
Resistance (Ohms)32.4
Tolerance±1%
Power (Watts)10W
CompositionWirewound
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Mounting FeatureFlanges
Size / Dimension0.750" L x 0.800" W (19.05mm x 20.32mm)
Height0.405" (10.29mm)
Lead StyleSolder Lugs
Package / CaseAxial, Box
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RER65F32R4RCSL
Related LinksRER65F3, RER65F32R4RCSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RER65F32R4RCSL Details Description
Related parts for RER65F32R4RCSL
SENSOR GAUGE PRESS 1.45PSI MAX datasheet.pdf
MOSFET N-CH 100V 18A DPAK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 14POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
MOSFET 2N-CH 60V 0.2A ES6 datasheet.pdf
RECEIVER MOD IR REMOTE datasheet.pdf
CAP CER 150PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 16.2K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES 5.76 OHM 1.5W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
OPTICAL ENCODER datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 150W datasheet.pdf
RES 2.4K OHM 2.25W 5% AXIAL datasheet.pdf