Vishay/Dale RER65F38R3RCSL
RER65F38R3RCSL picture photo
Mfg. Part Number
RER65F38R3RCSL
Brief Description
RES CHAS MNT 38.3 OHM 1% 10W
Datasheet Download
RER65F38R3RCSL.pdf
Availability of RER65F38R3RCSL
QUANTITY
RER65F38R3RCSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RER65F38R3RCSL
Internal Part NumberEIS-RER65F38R3RCSL
PackagingBulk
Resistance (Ohms)38.3
Tolerance±1%
Power (Watts)10W
CompositionWirewound
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Mounting FeatureFlanges
Size / Dimension0.750" L x 0.800" W (19.05mm x 20.32mm)
Height0.405" (10.29mm)
Lead StyleSolder Lugs
Package / CaseAxial, Box
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RER65F38R3RCSL
Related LinksRER65F3, RER65F38R3RCSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RER65F38R3RCSL Details Description
Related parts for RER65F38R3RCSL
CORD MINI BANA PLUG PATCH 12"BLK datasheet.pdf
WIRE MARKER B/Y .05-.12"250PC datasheet.pdf
TVS DIODE 256VWM 414VC DO214AB datasheet.pdf
RES 505 OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 274 OHM 0.1% 0.15W 0705 datasheet.pdf
RES SMD 6.98K OHM 1% 0.15W 0705 datasheet.pdf
VHDM BP 6 ROW OPEN ASSY 25 COL datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
BIG CHIP LED HB MODULE WHITE datasheet.pdf
Connector Receptacle, Bottom Entry 18 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf