Vishay/Dale RER65F4421RC02
RER65F4421RC02 picture photo
Mfg. Part Number
RER65F4421RC02
Brief Description
RES CHAS MNT 4.42K OHM 1% 10W
Datasheet Download
RER65F4421RC02.pdf
Availability of RER65F4421RC02
QUANTITY
RER65F4421RC02 Order Process
Ship out your order
Specifications of RER65F4421RC02
Internal Part NumberEIS-RER65F4421RC02
PackagingBulk
Resistance (Ohms)4.42k
Tolerance±1%
Power (Watts)10W
CompositionWirewound
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Mounting FeatureFlanges
Size / Dimension0.750" L x 0.800" W (19.05mm x 20.32mm)
Height0.405" (10.29mm)
Lead StyleSolder Lugs
Package / CaseAxial, Box
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RER65F4421RC02
Related LinksRER65F4, RER65F4421RC02 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RER65F4421RC02 Details Description
Related parts for RER65F4421RC02
IC SOUND FADER CONTROL 32SO datasheet.pdf
IC RTC CLK/CALENDAR PAR 24DIP datasheet.pdf
FUSE BLOCK CART 300V CHASS MNT datasheet.pdf
LED PNL MT 9MM 24V CHROME GREEN datasheet.pdf
IC 20-BIT BUS SW 48-TSSOP datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 4 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
Connector Receptacle 54 Position 0.050" (1.27mm) Gold, GXT Surface Mount datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
IGBT 1200V 67A 272W D3PAK datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X20MM XCUT T412 datasheet.pdf
IC ORING DIODE CTLR TSOT23-6 datasheet.pdf
IC REG LDO 8V 1A datasheet.pdf