Vishay/Dale RER65F4421RCSL
RER65F4421RCSL picture photo
Mfg. Part Number
RER65F4421RCSL
Brief Description
RES CHAS MNT 4.42K OHM 1% 10W
Datasheet Download
RER65F4421RCSL.pdf
Availability of RER65F4421RCSL
QUANTITY
RER65F4421RCSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RER65F4421RCSL
Internal Part NumberEIS-RER65F4421RCSL
PackagingBulk
Resistance (Ohms)4.42k
Tolerance±1%
Power (Watts)10W
CompositionWirewound
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Mounting FeatureFlanges
Size / Dimension0.750" L x 0.800" W (19.05mm x 20.32mm)
Height0.405" (10.29mm)
Lead StyleSolder Lugs
Package / CaseAxial, Box
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RER65F4421RCSL
Related LinksRER65F4, RER65F4421RCSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RER65F4421RCSL Details Description
Related parts for RER65F4421RCSL
FIXED IND 47UH 620MA 1.3 OHM TH datasheet.pdf
CONN BERGSTIK II .100" DR SMT datasheet.pdf
CAP TANT 68UF 10V 20% 2812 datasheet.pdf
IC MCU FLASH 64K ROM 48LQFP datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 800V 1A DO204AL datasheet.pdf
CAP CER 10UF 6.3V X5R 1210 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
CABLE CONN 12POLE datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 5V +/-12V 15W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .100" datasheet.pdf