Vishay/Dale RER65FR147RCSL
RER65FR147RCSL picture photo
Mfg. Part Number
RER65FR147RCSL
Brief Description
RES CHAS MNT 0.147 OHM 1% 10W
Datasheet Download
RER65FR147RCSL.pdf
Availability of RER65FR147RCSL
QUANTITY
RER65FR147RCSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RER65FR147RCSL
Internal Part NumberEIS-RER65FR147RCSL
PackagingBulk
Resistance (Ohms)0.147
Tolerance±1%
Power (Watts)10W
CompositionWirewound
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Mounting FeatureFlanges
Size / Dimension0.750" L x 0.800" W (19.05mm x 20.32mm)
Height0.405" (10.29mm)
Lead StyleSolder Lugs
Package / CaseAxial, Box
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RER65FR147RCSL
Related LinksRER65FR, RER65FR147RCSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RER65FR147RCSL Details Description
Related parts for RER65FR147RCSL
DIP CABLE - HDM34S/AE34M/HDM34S datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 3A 125V datasheet.pdf
STA-STRAP PANEL MNT datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
INDUCT ARRAY 2 COIL 7.1UH SMD datasheet.pdf
MED FILTER 6A 115/250VAC datasheet.pdf