Vishay/Dale RER70F2R15RCSL
RER70F2R15RCSL picture photo
Mfg. Part Number
RER70F2R15RCSL
Brief Description
RES CHAS MNT 2.15 OHM 1% 20W
Datasheet Download
RER70F2R15RCSL.pdf
Availability of RER70F2R15RCSL
QUANTITY
RER70F2R15RCSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RER70F2R15RCSL
Internal Part NumberEIS-RER70F2R15RCSL
PackagingBulk
Resistance (Ohms)2.15
Tolerance±1%
Power (Watts)20W
CompositionWirewound
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Mounting FeatureFlanges
Size / Dimension1.062" L x 1.080" W (26.97mm x 27.43mm)
Height0.561" (14.25mm)
Lead StyleSolder Lugs
Package / CaseAxial, Box
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RER70F2R15RCSL
Related LinksRER70F2, RER70F2R15RCSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RER70F2R15RCSL Details Description
Related parts for RER70F2R15RCSL
IC MOSFET DVR 3A DUAL HS 8-DIP datasheet.pdf
IC ADC 12BIT TOUCHSCREEN 16-QSOP datasheet.pdf
XFRMR LAN 1CT:1CT 350UH 40SOP datasheet.pdf
RES SMD 6.2K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 48POS DIP .125 SLD datasheet.pdf
DIODE ZENER 5.1V 200MW SOD323F datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 100V 1A DO41 datasheet.pdf
CABLE N FML-BNC ML datasheet.pdf
CONN HSG RCPT BOX MNT 12POS SKT datasheet.pdf