Vishay/Dale RER70F30R5RCSL
RER70F30R5RCSL picture photo
Mfg. Part Number
RER70F30R5RCSL
Brief Description
RES CHAS MNT 30.5 OHM 1% 20W
Datasheet Download
RER70F30R5RCSL.pdf
Availability of RER70F30R5RCSL
QUANTITY
RER70F30R5RCSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RER70F30R5RCSL
Internal Part NumberEIS-RER70F30R5RCSL
PackagingBulk
Resistance (Ohms)30.5
Tolerance±1%
Power (Watts)20W
CompositionWirewound
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Mounting FeatureFlanges
Size / Dimension1.062" L x 1.080" W (26.97mm x 27.43mm)
Height0.561" (14.25mm)
Lead StyleSolder Lugs
Package / CaseAxial, Box
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RER70F30R5RCSL
Related LinksRER70F3, RER70F30R5RCSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RER70F30R5RCSL Details Description
Related parts for RER70F30R5RCSL
RES SMD 2.74K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC DAC 12BIT PAR 20-SOIC datasheet.pdf
FIXED IND 15NH 1A 100 MOHM SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
MAIN CONTROL LOGIC & DUAL ALARM datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SP6T SOLDER NONSHO datasheet.pdf
FIXED IND 47NH 150MA 830 MOHM datasheet.pdf
IC FLASH 2GBIT 63VFBGA datasheet.pdf
CAP MICA 12PF 5% 4KV SMD datasheet.pdf
R/A HDR POWERBLADE datasheet.pdf
CAP FILM 630VDC 0.039UF RADIAL datasheet.pdf