Vishay/Dale RER70F8450RCSL
RER70F8450RCSL picture photo
Mfg. Part Number
RER70F8450RCSL
Brief Description
RES CHAS MNT 845 OHM 1% 20W
Datasheet Download
RER70F8450RCSL.pdf
Availability of RER70F8450RCSL
QUANTITY
RER70F8450RCSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RER70F8450RCSL
Internal Part NumberEIS-RER70F8450RCSL
PackagingBulk
Resistance (Ohms)845
Tolerance±1%
Power (Watts)20W
CompositionWirewound
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Mounting FeatureFlanges
Size / Dimension1.062" L x 1.080" W (26.97mm x 27.43mm)
Height0.561" (14.25mm)
Lead StyleSolder Lugs
Package / CaseAxial, Box
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RER70F8450RCSL
Related LinksRER70F8, RER70F8450RCSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RER70F8450RCSL Details Description
Related parts for RER70F8450RCSL
IC RIPPLE COUNTER 8BIT HS 28PLCC datasheet.pdf
IC MULTIPLEXER DUAL 4X1 24SOIC datasheet.pdf
RES 56.9K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH LEVER SPDT 0.1A SLD TERM datasheet.pdf
LED MOONSTONE WM WHT 3300K TO252 datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 9 Position Panel Mount Crimp datasheet.pdf
BOARD EVAL FOR AD828AR datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 100W datasheet.pdf
RES 11.8K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 35A 115VAC 28VDC datasheet.pdf
FIXED IND 820NH 5.6A 12 MOHM TH datasheet.pdf