Vishay/Dale RER75F19R6RC02
RER75F19R6RC02 picture photo
Mfg. Part Number
RER75F19R6RC02
Brief Description
RES CHAS MNT 19.6 OHM 1% 30W
Datasheet Download
RER75F19R6RC02.pdf
Availability of RER75F19R6RC02
QUANTITY
RER75F19R6RC02 Order Process
Ship out your order
Specifications of RER75F19R6RC02
Internal Part NumberEIS-RER75F19R6RC02
PackagingBulk
Resistance (Ohms)19.6
Tolerance±1%
Power (Watts)30W
CompositionWirewound
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Mounting FeatureFlanges
Size / Dimension1.968" L x 1.140" W (49.99mm x 28.96mm)
Height0.625" (15.87mm)
Lead StyleSolder Lugs
Package / CaseAxial, Box
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RER75F19R6RC02
Related LinksRER75F1, RER75F19R6RC02 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RER75F19R6RC02 Details Description
Related parts for RER75F19R6RC02
RELAY GEN PURPOSE SPST 16A 6V datasheet.pdf
IC TXRX 5V RS232 LOW-PWR 28-SSOP datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 3.3K OHM 2012 datasheet.pdf
RES SMD 6.2 OHM 5% 1W 2512 datasheet.pdf
IC DESERIALIZER LVDS 48-LQFP datasheet.pdf
FERRULE FOR FSD CONN 125U FIBER datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 75W datasheet.pdf
CONN HOOD CPLNG BOTTOM SZ10B M20 datasheet.pdf
250 TB SPRING PLUG datasheet.pdf
FDR QSFP-QSFP 100M datasheet.pdf
508 TB RIS CLA 4-ROWS datasheet.pdf
CAP TANT POLY 1200UF 50V CHA MNT datasheet.pdf