Vishay/Dale RER75F1R47PCSL
RER75F1R47PCSL picture photo
Mfg. Part Number
RER75F1R47PCSL
Brief Description
RES CHAS MNT 1.47 OHM 1% 30W
Datasheet Download
RER75F1R47PCSL.pdf
Availability of RER75F1R47PCSL
QUANTITY
RER75F1R47PCSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RER75F1R47PCSL
Internal Part NumberEIS-RER75F1R47PCSL
PackagingBulk
Resistance (Ohms)1.47
Tolerance±1%
Power (Watts)30W
CompositionWirewound
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Mounting FeatureFlanges
Size / Dimension1.968" L x 1.140" W (49.99mm x 28.96mm)
Height0.625" (15.87mm)
Lead StyleSolder Lugs
Package / CaseAxial, Box
Failure RateP (0.1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RER75F1R47PCSL
Related LinksRER75F1, RER75F1R47PCSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RER75F1R47PCSL Details Description
Related parts for RER75F1R47PCSL
TIE HOLD FLAT WIT 18, 30 .312" datasheet.pdf
FUSE AUTO 100A 32VDC AUTO LINK datasheet.pdf
Connector Receptacle USB TypeB 2.0 4 Position Through Hole, Right Angle, Horizontal datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 19POS WALL MT PINS datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Panel Mount Solder Cup datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 6A 125V datasheet.pdf
CABLE 20COND 24AWG SHLD 1000' datasheet.pdf
SWITCH SLIDE datasheet.pdf
RES SMD 75K OHM 5% 1/4W 0603 datasheet.pdf