Vishay/Dale RER75F33R2PCSL
RER75F33R2PCSL picture photo
Mfg. Part Number
RER75F33R2PCSL
Brief Description
RES CHAS MNT 33.2 OHM 1% 30W
Datasheet Download
RER75F33R2PCSL.pdf
Availability of RER75F33R2PCSL
QUANTITY
RER75F33R2PCSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RER75F33R2PCSL
Internal Part NumberEIS-RER75F33R2PCSL
PackagingBulk
Resistance (Ohms)33.2
Tolerance±1%
Power (Watts)30W
CompositionWirewound
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Mounting FeatureFlanges
Size / Dimension1.968" L x 1.140" W (49.99mm x 28.96mm)
Height0.625" (15.87mm)
Lead StyleSolder Lugs
Package / CaseAxial, Box
Failure RateP (0.1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RER75F33R2PCSL
Related LinksRER75F3, RER75F33R2PCSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RER75F33R2PCSL Details Description
Related parts for RER75F33R2PCSL
RES SMD 56.2K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC OPAMP GP 1MHZ 8DIP datasheet.pdf
IC VREF SHUNT 3V SOT23-3 datasheet.pdf
RES SMD 39.2KOHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
FIXED IND 150NH 53A 0.47 MOHM datasheet.pdf
CONN SPLICE BUTT 12-16AWG YELLOW datasheet.pdf
RES SMD 220K OHM 5% 1/3W 1206 datasheet.pdf
RES 2 OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
CABLE JUMPER 1.25MM .178M 36POS datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 100POS PIN datasheet.pdf