Vishay/Dale RER75F3572RCSL
RER75F3572RCSL picture photo
Mfg. Part Number
RER75F3572RCSL
Brief Description
RES CHAS MNT 35.7K OHM 1% 30W
Datasheet Download
RER75F3572RCSL.pdf
Availability of RER75F3572RCSL
QUANTITY
RER75F3572RCSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RER75F3572RCSL
Internal Part NumberEIS-RER75F3572RCSL
PackagingBulk
Resistance (Ohms)35.7k
Tolerance±1%
Power (Watts)30W
CompositionWirewound
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Mounting FeatureFlanges
Size / Dimension1.968" L x 1.140" W (49.99mm x 28.96mm)
Height0.625" (15.87mm)
Lead StyleSolder Lugs
Package / CaseAxial, Box
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RER75F3572RCSL
Related LinksRER75F3, RER75F3572RCSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RER75F3572RCSL Details Description
Related parts for RER75F3572RCSL
MOSFET N/P-CH 25V SC70-6 datasheet.pdf
CONN HEADER 20POS DL VERT 30GOLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS .100 EXTEND datasheet.pdf
FUSE 700A 690V 1TN/80 AR UC datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 12POS JAM NUT PINS datasheet.pdf
2.54MM RA HDR 16POS BROWN datasheet.pdf
IC FLASH 2MBIT 70NS 32TSOP datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS W/SKT JAM NUT datasheet.pdf
1.25MM JMPR LGT 229 TYPE A 37POS datasheet.pdf