Vishay/Dale RER75F3922MC02
RER75F3922MC02 picture photo
Mfg. Part Number
RER75F3922MC02
Brief Description
RES CHAS MNT 39.2K OHM 1% 30W
Datasheet Download
RER75F3922MC02.pdf
Availability of RER75F3922MC02
QUANTITY
RER75F3922MC02 Order Process
Ship out your order
Specifications of RER75F3922MC02
Internal Part NumberEIS-RER75F3922MC02
PackagingBulk
Resistance (Ohms)39.2k
Tolerance±1%
Power (Watts)30W
CompositionWirewound
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Mounting FeatureFlanges
Size / Dimension1.968" L x 1.140" W (49.99mm x 28.96mm)
Height0.625" (15.87mm)
Lead StyleSolder Lugs
Package / CaseAxial, Box
Failure RateM (1%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RER75F3922MC02
Related LinksRER75F3, RER75F3922MC02 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RER75F3922MC02 Details Description
Related parts for RER75F3922MC02
CONN SOCKET 3.56MM GOLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN PLUG 43POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 26POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
LED WARM WHITE DIFFUSED 6SMD datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK R/A datasheet.pdf
DSUB 8X8 M PCR/A G50 datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 44 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
RES SMD 220K OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf