Vishay/Dale RER75F3922RC02
RER75F3922RC02 picture photo
Mfg. Part Number
RER75F3922RC02
Brief Description
RES CHAS MNT 39.2K OHM 1% 30W
Datasheet Download
RER75F3922RC02.pdf
Availability of RER75F3922RC02
QUANTITY
RER75F3922RC02 Order Process
Ship out your order
Specifications of RER75F3922RC02
Internal Part NumberEIS-RER75F3922RC02
PackagingBulk
Resistance (Ohms)39.2k
Tolerance±1%
Power (Watts)30W
CompositionWirewound
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Mounting FeatureFlanges
Size / Dimension1.968" L x 1.140" W (49.99mm x 28.96mm)
Height0.625" (15.87mm)
Lead StyleSolder Lugs
Package / CaseAxial, Box
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RER75F3922RC02
Related LinksRER75F3, RER75F3922RC02 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RER75F3922RC02 Details Description
Related parts for RER75F3922RC02
RES SMD 5.6K OHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 249K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
TVS DIODE 24.3VWM 43.5VC 1.5KE datasheet.pdf
CONN HSG INLINE MNT PLUG 14POS datasheet.pdf
CONN SSL PLUG 4POS IDC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 150W datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 150W datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 5A 125V datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X10MM XCUT T766 datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS JAM NUT SKT datasheet.pdf