Vishay/Dale RER75F39R2RCSL
RER75F39R2RCSL picture photo
Mfg. Part Number
RER75F39R2RCSL
Brief Description
RES CHAS MNT 39.2 OHM 1% 30W
Datasheet Download
RER75F39R2RCSL.pdf
Availability of RER75F39R2RCSL
QUANTITY
RER75F39R2RCSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RER75F39R2RCSL
Internal Part NumberEIS-RER75F39R2RCSL
PackagingBulk
Resistance (Ohms)39.2
Tolerance±1%
Power (Watts)30W
CompositionWirewound
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Mounting FeatureFlanges
Size / Dimension1.968" L x 1.140" W (49.99mm x 28.96mm)
Height0.625" (15.87mm)
Lead StyleSolder Lugs
Package / CaseAxial, Box
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RER75F39R2RCSL
Related LinksRER75F3, RER75F39R2RCSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RER75F39R2RCSL Details Description
Related parts for RER75F39R2RCSL
CONN EDGECARD 20POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CAP TANT 150UF 6.3V 10% 2312 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 16POS R/A 5MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 50W datasheet.pdf
CONN TERM FEMALE 22-30AWG GOLD datasheet.pdf
RES 432 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC UART WITH FIFO 44-PLCC datasheet.pdf
STANDOFF BUNDLING CLIP BLACK datasheet.pdf
CONN EDGE .100 16POS DR LOW P datasheet.pdf
RES SMD 6.04K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf