Vishay/Dale RER75F3R20RCSL
RER75F3R20RCSL picture photo
Mfg. Part Number
RER75F3R20RCSL
Brief Description
RES CHAS MNT 3.2 OHM 1% 30W
Datasheet Download
RER75F3R20RCSL.pdf
Availability of RER75F3R20RCSL
QUANTITY
RER75F3R20RCSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RER75F3R20RCSL
Internal Part NumberEIS-RER75F3R20RCSL
PackagingBulk
Resistance (Ohms)3.2
Tolerance±1%
Power (Watts)30W
CompositionWirewound
Temperature Coefficient±50ppm/°C
Mounting FeatureFlanges
Size / Dimension1.968" L x 1.140" W (49.99mm x 28.96mm)
Height0.625" (15.87mm)
Lead StyleSolder Lugs
Package / CaseAxial, Box
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RER75F3R20RCSL
Related LinksRER75F3, RER75F3R20RCSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RER75F3R20RCSL Details Description
Related parts for RER75F3R20RCSL
IEEE 1394 6PIN/M-6PN/M 10' datasheet.pdf
IC REG BUCK 2.8V 0.6A SYNC SOT23 datasheet.pdf
BOARD EVAL FOR AD5292 datasheet.pdf
IC MULTIPLEXER 4:1 16LFCSP datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
FIXED IND 470UH 62MA 26 OHM SMD datasheet.pdf
CAP CER 820PF 50V NP0 RADIAL datasheet.pdf
THERMISTOR FLOAT SWITCH PPS 1A datasheet.pdf
RES 75K OHM 2% 1W AXIAL datasheet.pdf
XBEE PRO SET 10MW RPSMA ANTENNA datasheet.pdf
FIXED IND 150UH 49MA 19 OHM SMD datasheet.pdf
RELAY AUTOMOTIVE SPDT 20A 12V datasheet.pdf