Vishay/Dale RER75F4321RC02
RER75F4321RC02 picture photo
Mfg. Part Number
RER75F4321RC02
Brief Description
RES CHAS MNT 4.32K OHM 1% 30W
Datasheet Download
RER75F4321RC02.pdf
Availability of RER75F4321RC02
QUANTITY
RER75F4321RC02 Order Process
Ship out your order
Specifications of RER75F4321RC02
Internal Part NumberEIS-RER75F4321RC02
PackagingBulk
Resistance (Ohms)4.32k
Tolerance±1%
Power (Watts)30W
CompositionWirewound
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Mounting FeatureFlanges
Size / Dimension1.968" L x 1.140" W (49.99mm x 28.96mm)
Height0.625" (15.87mm)
Lead StyleSolder Lugs
Package / CaseAxial, Box
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RER75F4321RC02
Related LinksRER75F4, RER75F4321RC02 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RER75F4321RC02 Details Description
Related parts for RER75F4321RC02
IC VREF SERIES 2.5V SC70 datasheet.pdf
RES SMD 665 OHM 0.05% 1/8W 0805 datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 60V 3A DO201AD datasheet.pdf
CAP CER 43PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf
CONN PLUG 10POS CBL MNT W/PINS datasheet.pdf
CAP ALUM 4700UF 20% 350V SCREW datasheet.pdf
POT 50 OHM 2W CARBON LINEAR datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 15POS STRGHT PIN datasheet.pdf
4 ROW R/A RECEPT SOLDER GP datasheet.pdf
CAP FILM 0.68UF 5% 160VDC AXIAL datasheet.pdf