Vishay/Dale RER75F8250RCSL
RER75F8250RCSL picture photo
Mfg. Part Number
RER75F8250RCSL
Brief Description
RES CHAS MNT 825 OHM 1% 30W
Datasheet Download
RER75F8250RCSL.pdf
Availability of RER75F8250RCSL
QUANTITY
RER75F8250RCSL Order Process
Ship out your order
Specifications of RER75F8250RCSL
Internal Part NumberEIS-RER75F8250RCSL
PackagingBulk
Resistance (Ohms)825
Tolerance±1%
Power (Watts)30W
CompositionWirewound
Temperature Coefficient±20ppm/°C
Mounting FeatureFlanges
Size / Dimension1.968" L x 1.140" W (49.99mm x 28.96mm)
Height0.625" (15.87mm)
Lead StyleSolder Lugs
Package / CaseAxial, Box
Failure RateR (0.01%)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RER75F8250RCSL
Related LinksRER75F8, RER75F8250RCSL Datasheet, Vishay/Dale Distributor
RER75F8250RCSL Details Description
Related parts for RER75F8250RCSL
IDC CABLE - APK10B/AE10G/APK10B datasheet.pdf
IC BUFF DVR LOW V N-INV 20SSOP datasheet.pdf
IC LCD SUPPLY TFT QUAD 24HTSSOP datasheet.pdf
TERM BLOCK RISING CLAMP 12POS datasheet.pdf
CAP TANT 1.5UF 20% 100V AXIAL datasheet.pdf
VHDM LITE 8R 25C SHIELD END BP datasheet.pdf
RES 60.4K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
EIGHT ZERUST 00600 DIVIDERS datasheet.pdf
LIGHT SHIELD PANEL IND datasheet.pdf
FIBER PATCH CABLE LC/LC AQUA 3FT datasheet.pdf
CABLE 3POS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100POS .100" datasheet.pdf