Rohm Semiconductor RFUS10TF4S
RFUS10TF4S picture photo
Mfg. Part Number
RFUS10TF4S
Manufacturer
Product Category
Diodes, Rectifiers - Single
Brief Description
DIODE GEN PURP 430V 10A TO220NFM
Datasheet Download
RFUS10TF4S.pdf
Availability of RFUS10TF4S
QUANTITY
RFUS10TF4S Order Process
Ship out your order
Specifications of RFUS10TF4S
Internal Part NumberEIS-RFUS10TF4S
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Featured ProductFast Recovery Diodes
Standard Package1,000
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyDiodes, Rectifiers - Single
Series-
PackagingBulk
Diode TypeStandard
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max)430V
Current - Average Rectified (Io)10A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If-
SpeedFast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr)-
Current - Reverse Leakage @ Vr-
Capacitance @ Vr, F-
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseTO-220-2 Full Pack
Supplier Device PackageTO-220NFM
Operating Temperature - Junction150°C (Max)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RFUS10TF4S
Related LinksRFUS1, RFUS10TF4S Datasheet, Rohm Semiconductor Distributor
RFUS10TF4S Details Description
Related parts for RFUS10TF4S
RES SMD 1.8KOHM 0.25% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC RS-232 TRANSMITTER SOT23-6 datasheet.pdf
LED EASYWHT WARM WHT 2700K 2SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 8SIP datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 41POS JAM NUT PIN datasheet.pdf