Susumu RG1005N-1021-W-T5
RG1005N-1021-W-T5 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005N-1021-W-T5
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 1.02K OHM 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005N-1021-W-T5.pdf
Availability of RG1005N-1021-W-T5
QUANTITY
RG1005N-1021-W-T5 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005N-1021-W-T5
Internal Part NumberEIS-RG1005N-1021-W-T5
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesIntro to Thin Film Chip Resistors
Severe Environmental & Sulfur Resistant Chip
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRG
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.02k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005N-1021-W-T5
Related LinksRG1005N-, RG1005N-1021-W-T5 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005N-1021-W-T5 Details Description
Related parts for RG1005N-1021-W-T5
RELAY GEN PURPOSE DPDT 10A 115V datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Free Hanging (In-Line) Solder Cup datasheet.pdf
REG SW 2A 12V POS STEP-DN SMD datasheet.pdf
SENSOR 300PSI 7/16-20-2B 4-20MA datasheet.pdf
RES SMD 2M OHM 5% 5W 5329 datasheet.pdf
IC DESERIALIZER 65MHZ 48LLP datasheet.pdf
RES 15.4 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
SC-SMT 3.81/15/180G 1.5SN BK datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
REED SENSORS datasheet.pdf
CONN M8 MALE 4POS datasheet.pdf
12000UF 450V 90X220MM 85C 2000H datasheet.pdf