Susumu RG1005N-1071-W-T1
RG1005N-1071-W-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005N-1071-W-T1
Brief Description
RES SMD 1.07K OHM 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005N-1071-W-T1.pdf
Availability of RG1005N-1071-W-T1
QUANTITY
RG1005N-1071-W-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005N-1071-W-T1
Internal Part NumberEIS-RG1005N-1071-W-T1
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.07k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005N-1071-W-T1
Related LinksRG1005N-, RG1005N-1071-W-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005N-1071-W-T1 Details Description
Related parts for RG1005N-1071-W-T1
CONN SPRING 4POS SNGL .430 SMD datasheet.pdf
RES METAL OX 1W 0.15 OHM 5% AXL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 100W datasheet.pdf
RES 1.4 OHM 2W 0.5% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS STRGHT PIN QD datasheet.pdf
CONN HOOD TOP ENTRY SZE48 M50 datasheet.pdf
DIODE ZENER 7.5V 2W DO204AL datasheet.pdf
CONN FPC TOP 31POS 0.30MM R/A datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X20MM XCUT datasheet.pdf
MICRO 51 F 6" YEL datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 48V 150W datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf