Susumu RG1005N-1150-C-T10
RG1005N-1150-C-T10 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005N-1150-C-T10
Brief Description
RES SMD 115 OHM 0.25% 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005N-1150-C-T10.pdf
Availability of RG1005N-1150-C-T10
QUANTITY
RG1005N-1150-C-T10 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005N-1150-C-T10
Internal Part NumberEIS-RG1005N-1150-C-T10
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)115
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005N-1150-C-T10
Related LinksRG1005N-1, RG1005N-1150-C-T10 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005N-1150-C-T10 Details Description
Related parts for RG1005N-1150-C-T10
CONN EDGECARD 36POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC SUPERVISOR MPU SOT23-6 datasheet.pdf
Connector Receptacle 2 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
TVS DIODE 16VWM 26VC P600 datasheet.pdf
RES 33.0K OHM 3/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 8.7PF 25V S2H 0201 datasheet.pdf
DIE-CAST ZINC ENLOSURE SIDE MNT datasheet.pdf
CONN PNL MNT RCPT 8SKT SLD CUP datasheet.pdf
HEATSINK 50X40X9.5MM XCUT T766 datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 37 Position Free Hanging (In-Line) Solder Cup datasheet.pdf
OSC MEMS PROG 3.2X2.5MM 3.3V datasheet.pdf