Susumu RG1005N-1180-C-T10
RG1005N-1180-C-T10 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005N-1180-C-T10
Brief Description
RES SMD 118 OHM 0.25% 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005N-1180-C-T10.pdf
Availability of RG1005N-1180-C-T10
QUANTITY
RG1005N-1180-C-T10 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005N-1180-C-T10
Internal Part NumberEIS-RG1005N-1180-C-T10
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)118
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005N-1180-C-T10
Related LinksRG1005N-1, RG1005N-1180-C-T10 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005N-1180-C-T10 Details Description
Related parts for RG1005N-1180-C-T10
IC REG LDO 1.6V 0.15A SOT23-5 datasheet.pdf
LED RED CLEAR 2SMD datasheet.pdf
IC ADC 16BIT SER/PAR 1M 48-QFN datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 15V 5W datasheet.pdf
RES SMD 3K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 150W datasheet.pdf
Connector Receptacle 8 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CABLE JUMPER 1.25MM .178M 6POS datasheet.pdf
CONN RCPT 28POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf