Susumu RG1005N-1182-W-T1
RG1005N-1182-W-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005N-1182-W-T1
Brief Description
RES SMD 11.8K OHM 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005N-1182-W-T1.pdf
Availability of RG1005N-1182-W-T1
QUANTITY
RG1005N-1182-W-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005N-1182-W-T1
Internal Part NumberEIS-RG1005N-1182-W-T1
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)11.8k
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005N-1182-W-T1
Related LinksRG1005N-, RG1005N-1182-W-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005N-1182-W-T1 Details Description
Related parts for RG1005N-1182-W-T1
MOSFET N-CH 60V 14A I-PAK datasheet.pdf
PCM W/O CRYSTAL NV SRAM SNAP-ON datasheet.pdf
RES SMD 80.6KOHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS RT ANG W/SCKT datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle 17-20 AWG 0.110" (2.79mm) Crimp datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 100W datasheet.pdf
RES 178 OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
Connector Socket 8 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf