Susumu RG1005N-1400-W-T1
RG1005N-1400-W-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005N-1400-W-T1
Brief Description
RES SMD 140 OHM 0.05% 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005N-1400-W-T1.pdf
Availability of RG1005N-1400-W-T1
QUANTITY
RG1005N-1400-W-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005N-1400-W-T1
Internal Part NumberEIS-RG1005N-1400-W-T1
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)140
Tolerance±0.05%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005N-1400-W-T1
Related LinksRG1005N-, RG1005N-1400-W-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005N-1400-W-T1 Details Description
Related parts for RG1005N-1400-W-T1
BRD SPT REST MNT SNAP LCK 20.3MM datasheet.pdf
RES SMD 24 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD EXTEND 30POS 0.156 datasheet.pdf
SENSOR 100PSI 7/16-20-2B .5-4.5V datasheet.pdf
MOSFET RF N-CH NI-880S datasheet.pdf
RES SMD 100 OHM 0.05% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 150W datasheet.pdf
RES 5.56K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
CABLE ASSY A195 NF SMA MALE datasheet.pdf
FIXED IND 270NH 345MA 1.25 OHM datasheet.pdf
RES SMD 845 OHM 1% 1W 1218 datasheet.pdf