Susumu RG1005N-1401-C-T10
RG1005N-1401-C-T10 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005N-1401-C-T10
Brief Description
RES SMD 1.4KOHM 0.25% 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005N-1401-C-T10.pdf
Availability of RG1005N-1401-C-T10
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG1005N-1401-C-T10 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005N-1401-C-T10
Internal Part NumberEIS-RG1005N-1401-C-T10
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)1.4k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005N-1401-C-T10
Related LinksRG1005N-1, RG1005N-1401-C-T10 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005N-1401-C-T10 Details Description
Related parts for RG1005N-1401-C-T10
TERM BLOCK HDR 13POS VERT 5MM datasheet.pdf
STB 25 FOR SAKT 1/2 YELLOW datasheet.pdf
RES SMD 2.49K OHM 1/10W 0603 datasheet.pdf
OSC XO 187.000MHZ LVDS SMD datasheet.pdf
INDUCT ARRAY 2 COIL 15UH SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 270UF 20% 200V RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 100W datasheet.pdf
RES 500K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
CABLE FUJITSU STRIP datasheet.pdf
3:1 HEAT SHRINK TUBING BLACK datasheet.pdf
FIXED IND 3.3UH 29A 1.7 MOHM SMD datasheet.pdf