Susumu RG1005N-153-C-T10
RG1005N-153-C-T10 picture photo
Mfg. Part Number
RG1005N-153-C-T10
Brief Description
RES SMD 15K OHM 0.25% 1/16W 0402
Datasheet Download
RG1005N-153-C-T10.pdf
Availability of RG1005N-153-C-T10
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
RG1005N-153-C-T10 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1005N-153-C-T10
Internal Part NumberEIS-RG1005N-153-C-T10
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)15k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.063W, 1/16W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±10ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0402 (1005 Metric)
Supplier Device Package0402
Size / Dimension0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Height0.016" (0.40mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1005N-153-C-T10
Related LinksRG1005N-, RG1005N-153-C-T10 Datasheet, Susumu Distributor
RG1005N-153-C-T10 Details Description
Related parts for RG1005N-153-C-T10
IC VOICE REC/PLAY 60-SEC 28-DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS .100 R/A PCB datasheet.pdf
CAP TANT 6.8UF 35V 10% RADIAL datasheet.pdf
IC DRIVER LCD BACKLT INV 20-SOIC datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
MULTI-PAIR 38COND 22AWG GRY 500' datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 100W datasheet.pdf
RES 47.5 OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
MODULAR DBL DOOR ENCL datasheet.pdf
RES 2.4 OHM 50W 1% TO220 datasheet.pdf
CAP MICA 150PF 2% 500V RADIAL datasheet.pdf